У селі Горішнє Залуччя відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику Андрію Месюку

У селі Горішнє Залуччя відкрили меморіальну дошку загиблому нацгвардійцю Андрію Месюку. Її встановили на фасаді школи, де навчався Герой.

Про це повідомляють у Снятинській територіальній громаді.

На відкритті меморіальної дошки зібралися військові побратими гвардійця, оркестр 50 полку Національної Гвардії України міста Івано-Франківська, однокласники полеглого захисника, його перша вчителька, друзі, знайомі, вчителі та учні школи.

Почесне право відкриття пам’ятної дошки було надано матері Героя Ганні Миколаївні Чекалюк.

Представники духовенства провели освячення пам’ятної дошки та помолилися за всіх українських героїв, чиє життя відібрала війна.

Мати полеглого захисника поділилася доброю згадкою про сина, розповіла про його любов до села, де зростав справжнім патріотом, про те, як свято вірив у нашу Перемогу.

Ганна Миколаївна подякувала побратимам сина, учням та вчителям школи, а також подякувала Снятинській міській раді за створення в Снятинській громаді “Алеї Слави” в пам’ять про захисників, котрі віддали своє життя за Україну.

Від імені міського голови Анатолія Шумка, керуюча справами Виконавчого комітету Оксана Саміла передала слова шани та співчуття рідним Андрія Месюка та подякувала матері Героя, котра виховала свідомого громадянина України, а також в її особі висловила слова вдячності всім матерям та дружинами, котрі на цій війні втратили найдорожчих людей.

“Нехай Господь надасть Вам витримки та сили щоденно переживати нестерпний біль утрати та продовжувати свято вірити, що невдовзі українці житимуть під мирним небом.

Ця меморіальна дошка щодня нагадуватиме прийдешнім поколінням про високий подвиг їхнього земляка в ім’я України, а світла пам’ять про нього – назавжди залишиться з нами”, – зазначила Оксана Саміла.

Андрій Месюк народився 12 грудня 1987 року в Чернівцях. У 1994 році на прохання дідуся Миколи Миколайовича та бабусі Софії Михайлівни Чекалюків, які працювали вчителями, пішов до першого класу Горішньозалучанської школи. Згодом продовжив навчання у гімназії № 1 м.Чернівці (нині ліцей № 8 ), проте усі шкільні канікули проводив у Горішньому Залуччі, звідки в перші дні широкомасштабної війни був призваний до Національної Гвардії України (в/ч 1241).

Андрій героїчно загинув 7 березня 2023 року, виконуючи бойове завдання під час гранатометного обстрілу на Луганщині.
Похований на “Алеї почесних поховань” центрального кладовища м.Чернівці.

Без батька залишилося троє малолітніх дітей: дванадцятирічний син Андрій, п’ятирічний син Максим та однорічна донечка Вікторія.

Месюка Андрія посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

“Схиляємо голови перед відвагою, стійкістю та патріотизмом Воїна…

Пам’ятаймо, якою ціною наші Герої виборюють волю та незалежність нашої України…”, – йдеться у повідомленні.