Українки наперекір війні народжують дітей

Пологи – одна з найбільш значущих подій у житті кожної родини. За час існування пологового відділення на Снятинщині тут допомогли відчути радість материнства та батьківства десяткам тисяч родин.

Та, на жаль, після початку повномасштабного вторгнення народжуваність в Україні скоротилася майже на третину від довоєнного періоду. Така тенденція спостерігається сьогодні практично у всіх регіонах нашої держави.

Багато родин стали розділені внаслідок війни. Дехто відкладає народження дитини в очікуванні сприятливого для цього періоду.

Та попри війну, соціальні та економічні негаразди, українські жінки, все ж таки, продовжують народжувати.

Так, мешканка села Хутір-Будилів, що на Снятинщині, Наталя нещадовно народила двійню. Цю вагітність батьки планували давно. Та все ж таки звістка про те, що у них буде двійня, приголомшила їх.

Народжувати Наталя вирішила у пологовому відділенні Снятинської лікарні, так як і двох старших дітей. Бо знала не з чуток, що тут про неї добре подбають та нададуть кваліфіковану допомогу. Впродовж всієї вагітності вона перебувала під постійним наглядом міцевих лікарів, оскільки такі випадки потребують інтенсивного спостереження та особливого ведення вагітності.

“Дуже важливо, щоб майбутня мама довіряла своєму лікареві. Крім того, велике значення має і психологічна підтримка”, – розповідає молода мама.

Пологи прийшли успішно. Першою на світ з’явилася дівчинка (вага 2155 гр, ріст 47 см), другим – хлопчик (вага 2310 гр, ріст – 47 см).

Дізнавшись про довгоочікувану вагітність, щасливі батьки відразу вибрали діткам імена Мирослава – мирна і славна та Богдан – Богом даний.

Отримати кваліфіковану допомогу щодо нагляду, ведення вагітності та пологів у Снятинському пологовому відділенні можуть не лише жителі Снятинщини, а й сусідніх громад.

Молода мама Валентина живе у с. Клокічка на Чернівеччині.

“Першу вагітність спостерігалася у Чернівцях. Коли дізналася, що вагітна вдруге, знайома порадила хорошу лікарку в Снятині. Тут вирішила народжувати і не пошкодувала”, – говорить Валентина.

13 березня на світ з’явився її довгоочікуваний синочок (вага 2860 гр, ріст – 48 см).

“Я рада, що народжувала саме в цьому пологовому відділенні. Тут гарні комфортні умови, дуже сподобався персонал”,- каже Валентина.

Молоді батьки щиро вдячні лікарям, медсестрам і всьому колективу відділення, за якісне обслуговування, професіоналізм, турботу та подаровану радість батьківства.

На момент наших відвідин відділення ще одна породілля готувалася до пологів.

Снятинське пологове відділення продовжує працювати та надавати кваліфіковану медичну допомогу жінкам під час вагітності та пологів. Попри непростий час воно забезпечене необхідною матеріальною-технічною базою, медикаментами, засобами гігієни і ін., є всі умови для проведення партнерстких пологів. Тут з радістю чекають всіх, хто готується до найвідповідальнішої події в житті – народження дитини.