Чи варто реставрувати вірменську церкву: міська влада звертається до жителів громади щодо подальшого використання 200-літньої будівлі

Нещодавно з державної власності на баланс Снятинської міської ради передали аварійну будівлю Вірменської церкви, котра знаходиться по вул.Коснятина поблизу Снятинського коледжу.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Снятинської територіальної громади.

Тепер міська влада звертається до жителів громади, щоб почути пропозиції щодо подальшого використання цієї 200-літньої будівлі.

Вірменська церква Успіння Пресвятої Богородиці зведена у 18 столітті. За понад 200-літню історію в церкві не проводилися значні реставраційні роботи. Храм частково ремонтували в 1819, 1907 та 1924 роках.

Наразі будівля перебуває в аварійному стані. Повністю зруйнований дах, пошкоджений фундамент та стіни. Для проведення ремонтно-реставраційних робіт потрібно мільйони гривень з місцевого бюджету.

Снятинська міська рада зверталася до Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви щодо можливості реставрації храму, оскільки така практика вже була у Кам’янці-Подільському, Львові, Бережанах.

Оглянувши стан будівлі, представники вірменської громади письмово повідомили міську раду, що “церква практично повністю зруйнованана, знаходиться в аварійному стані та вимагає демонтажу. Капітальний ремонт споруди буде вимагати чималих коштів, яких Єпархія на даний момент не має”.

“Тож виникає запитання, що далі робити із залишками цієї споруди? Чи варто під час війни проводити ремонтно – відновлювальні роботи даного храму?”, – запитує міська рада.

Раніше жителі громади пропонували створити тут:

▪️музей Покутського краю▪️органний зал

▪️реабілітаційний центр для військовослужбовців, простір для реабілітації▪️осередок творчості для дітей

▪️музей українсько – російської війни

▪️ритуальний дім, “Будинок скорботи”

▪️передати вірменській громаді.

“Звертаємося ще раз до мешканців Снятинської громади, приватних підприємців, зацікавлених осіб.

Вислухаємо всі раціональні пропозиції від громади щодо подальших дій і використання даної споруди, котра б, насамперед, принесла найбільшу користь громаді”,

йдеться у повідомленні міської ради.