У Снятині планують облаштувати Алею Слави

На жаль, кількість осиротілих сімей та родин полеглих Героїв у Снятинській громаді зростає. На сьогоднішній день 50 наших земляків віддали своє життя на вівтар незалежності України.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Снятинської територіальної громади.

Міська рада постійно залишається на зв’язку з сім’ями загиблих захисників та проводить заходи для збереження пам’яті про воїнів-Героїв. Сьогодні міський голова Анатолій Шумко провів чергову зустріч з членами сімей полеглих військовослужбовців. Розпочалася зустріч із вшанування пам’яті загиблих Героїв та спільної молитви.

Міський голова запропонував обговорити проєкт створення в місті Снятині Алеї Слави в пам’ять про земляків, які віддали своє життя за Україну.

Родини загиблих мали можливість оглянути графічний макет з візуалізацією в електронному вигляді, обговорити та висловити свої пропозиції.

Алею Слави було рекомендовано розмістити у міському парку біля пам’ятника Борцям за волю та незалежність України. Там планується встановити пам’ятні дошки зі світлинами полеглих воїнів Снятинської громади, враховуючи архітектурні, естетичні та функціональні аспекти.

“Ми хочемо створити щось на зразок меморіалу, щоб люди могли вшанувати пам’ять загиблих земляків, своїх рідних та близьких, помолитися, покласти квіти, провести поминальні заходи”, – зазначив міський голова.

Також створюється серія відеороликів про життєвий шлях кожного полеглого Героя. Qr-коди з даним Відеоспомином будуть розміщені на пам’ятних дошках на Алеї Слави, на могилах військових та в закладах, де вони навчалися. Дані проєкти спрямовані на те, щоб світла пам’ять про наших земляків назавжди залишилася в серцях майбутніх поколінь…

Члени сімей в цілому підтримали запропоновані проєкти. В подальшому буде детальніше обговорено конкретні пропозиції родичів загиблих та розроблено остаточний варіант.

Також на зустрічі заступник голови Коломийської РДА Любов Михайлишин, фахівці відділів Коломийської РДА та Снятинської міської ради, представники другого відділу Коломийського РТЦК та СП поспілкувалися з родинами загиблих, обговорили питання соціальної підтримки сімей, відповіли на запитання та надали консультації з питань, які належать до їх компетенції.