СБУ знешкодила банду рекетирів, яка тероризувалиа мешканців Прикарпаття

Служба безпеки спільно з Національною поліцією нейтралізувала злочинне угруповання, яке намагалось тримати в страху жителів західних областей України.

Чоловіки діяли під контролем «смотрящого» за Івано-Франківською областю відомого кримінального авторитета, пише Галка з посиланням на УСБУ в Івано-Франківській області.

Учасники угруповання вимагали з мешканців регіону гроші та відбирали їх приватне майно. Для цього створювали штучні конфліктні ситуації або комерційні спори, а потім виставляли «рахунок» за мирне вирішення проблеми.

У разі відмови –  погрожували потерпілим та їхнім сім’ям насильством і фізичною розправою, а також «конфіскацією» автомобілів та нерухомості.

За один рекетирський «наліт» могли «вибити» з людини від 10 до 500 тис. у гривневому еквіваленті.

Таким чином чоловіки намагались обкласти «даниною» місцевих підприємців і поступово розширювали свій вплив на прилеглі регіони України.

А з початком повномасштабної війни фігуранти почали видавати себе за військових та правоохоронців, які беруть участь у бойових діях. Вони обіцяли жертвам, що заберуть їх до себе «на нуль», де забиратимуть зарплату в рахунок уплати боргу. При цьому, як встановила СБУ, учасники банди оформили собі довідки про непридатність до військової служби за станом здоров’я.

За наявними даними, діяльність цих чоловіків призводила до загострення криміногенної обстановки та негативно впливала на суспільно-політичні настрої серед мешканців Прикарпаття.

Співробітники СБУ задокументували факт вимагання 150 тис. гривень у місцевого підприємця. Фігуранти неодноразово погрожували чоловіку, що забʼють молотками, битимуть трубами по голові, зламають ноги та зроблять інвалідом, якщо він не сплатить їм гроші.

Правоохоронці затримали двох активних учасників угруповання під час передачі їм всієї суми від потерпілого. Під час обшуків у помешканнях та автомобілях учасників банди вилучили вогнепальну зброю, кастети та гроші, одержані злочинним шляхом.

Обом затриманим повідомили про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану). Вони перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області спільно зі слідчими ГУ НП в Івано-Франківській області та Департаментом внутрішньої безпеки Нацполіції. Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.