Справжня зима у жовтні: у Карпатах випав сніг та вдарив мороз

8 жовтня на найвищій вершині Українських Карпат випав перший сніг. Світлинами з гори Піп Іван Чорногірський поділилася туристка та блогерка Леся Чернятович.

А сьогодні, 10 жовтня, на горі Піп Іван Чорногірський зафіксували температуру повітря -5 градусів. Крім того, вершина вкрита снігом. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту.

“Станом на 09:00, 10.10.2023 на горі Піп Іван Чорногірський туман, видимість обмежена, швидкість вітру до 4 м/с, температура повітря -5°С”, – йдеться у повідомленні.

Рятувальники Прикарпаття звертаються до любителів гірських мандрівок утриматися від виходів у високогір’я у період ускладнення погодних умов, так як наразі діє штормове попередження.

“Нагадуємо, що гірський відпочинок вимагає від кожного туриста відповідальності та готовності. Фізична підготовка і витривалість – обов’язкові для мандрівника, що збирається в похід. Окрім цього, необхідно мати відповідне спорядження, одяг, взуття, техніку, аптечку,запас їжі та води.

▪️Спорядження має бути зручним, легким та функціональним, одяг – захищати від вітру і вологи, взуття – надійним.

▪️Врахуйте, що погода в горах змінюється декілька разів протягом доби,тому обов’язково перевіряйте прогноз погоди. Якщо очікується погіршення погодних умов – це привід для того, аби скасувати похід.

▪️Уникайте походів поодинці. Мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи, для супроводу обирайте досвідченого гіда.

Пам’ятайте, гори не пробачають помилок, а самовпевненість може коштувати життя!,”

йдеться у повідомленні.

Рятувальники закликають обов’язково реєструвати свій похід у гірських пошуково-рятувальних підрозділах. Для зручності це можна зробити заздалегідь через онлайн – форми, або мобільний застосунок “Порятунок в горах”.

📷 Lesia Cherniatovich, Чорногірськиц гірський пошуково-рятувальний пост.