На Закарпатті стався землетрус, попередньо, магнітудою 4,5. Підземні поштовхи були відчутні також у Львові

На Закарпатті стався землетрус. Попередньо, магнітудою 4,5. Поштовхи були відчутні майже по всій території регіону, а також у Львові.

Про це повідомив очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита, пише Громадське.

За його словами, співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій здійснюють перевірку щодо можливих ушкоджень інфраструктури та житлових секторів. За інформацією фахівців, це вже третій землетрус у поясі гірських хребтів Карпат, додав Микита.

«Триває моніторинг ситуації. Станом на зараз немає інформації щодо можливих загроз, однак прошу краян бути пильними й в разі повторних поштовхів перейти в безпечні місця, якомога далі від багатоповерхівок та інших висотних будівель», — ідеться в повідомленні.

Міський голова Льова повідомив, що поштовхи, які чули в місті — це наслідки Землетрусу в Словаччині.

В Закарпатській ОВА повідомили, що за оперативною інформацією екстрених служб та згідно з доповідями чергових, усі обʼєкти критичної інфраструктури без ушкоджень, працюють у штатному режимі. На лінію 101 надійшло 15 повідомлень від населення про поштовхи, без негативних наслідків.

За інформацією відділу сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики ім. Субботіна, епіцентр землетрусу був у селі Нова Келча, що в Словаччині. Його магнітуда — 5.

Попередні землетруси в Україні

За даними Головного центру спеціального контролю, останній землетрус у Закарпатській області відбувся 23 вересня. Його магнітуда склала 2. Епіцентр землетрусу був у Свалявському районі Закарпатської області, на глибині 2 км. За класифікацією землетрусів його віднесли до невідчутних.

Перед цим землетрус на Закарпатті зафіксували 14 вересня з магнітудою 2 за шкалою Ріхтера. А 6 вересня він стався в Кам’янецькій громаді Чернівецької області. Магнітуда була 3,1, епіцентр — на глибині 5 км.