Володимир Зеленський провів у Івано-Франківську засідання Конгресу місцевих та регіональних влад

Сьогодні у Франківську перебуває Президент Володимир Зеленський. Він відвідав реабілітаційний центр в ОКЛ, де вручив пораненим нагороди, та провів Конгрес місцевих та регіональних влад.

Про це повідомляє КУРС.

Разом із Зеленським до Франківська прибуло фактично все керівництво країни – керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, спікер ВРУ Руслан Стефанчук, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

“Провели засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Дуже важливе засідання саме зараз, коли є час підготуватися до зимового сезону як на державному рівні, так і на рівні областей та громад. Маємо бути свідомі того, що російські терористи спробують продовжити атаки проти нормального життя людей. Але наша незламність має перемогти”, – зазначив Зеленський.

Обговорили сьогодні три магістральні, як висловився Президент, теми. Перша – це енергетика і захист енергетичної інфраструктури від ударів російських військ.

“Може так статися, що цієї осені і зими ворог може повторити удар по нашій енергосистемі. Маємо бути готові як на рівні держави, так і на рівні кожного міста, містечка і села”, – зазначив глава держави.

Друга тема – робота з партнерами, підготовка до глобального Форуму миру та шлях в НАТО, переговори з державами Альянсу.

Третя тема, за словами Зеленського, надзвичайно емоційна, – це сприйняття людьми роботи державної і місцевої влади через призму витрат з бюджетів.

Бюджетні кошти різного рівня, – уточнив він. – Бюджет – це завжди дзеркало пріоритетів держави, області, кожної громади. І зараз пріоритет всюди може бути тільки один – оборона”.

За словами президента, місцеві бюджети мають суттєві ресурси, які треба витрачати з державницької позиції.

“Усі бачать, якими є потреби на передовій. Усі бачать, на чому акцентують волонтери. Отже, усі бюджети – і державний, і місцевий – мають відповідати пріоритету номер один, а саме обороні. Допомога нашим воїнам, допомога захисту, допомога сімʼям наших героїв і загалом захисту життя”, – додав він.

Фото: ФБ-сторінка Світлани Онищук.