На Покутті готуються до відкриття паломницького центру

На Снятинщині у селі Задубрівці готуються до відкриття паломницького центру Православної церкви України. Його створять на місці, де збудована капличка, яку в народі називають “темною”.

Про це повідомили в Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

За легендою, кілька століть тому на місці святині відбулося чудодійне зцілення незрячого хлопчика через явлення Пресвятої Богородиці. Звідси – назва каплиці.

З того часу місцеві жителі були свідками ще багатьох дивовижних одужань людей. На місце каплички приходили сотні вірян з молитвою про зцілення, що неабияк дратувало радянську владу, яка щоденно руйнувала святиню, але на ранок люди її власноруч відновлювали.

“Я пригадую ті часи, коли нам не дозволяли відвідувати цю капличку. Та навіть попри заборони на цьому місці завжди горіли свічки, лунала молитва до Господа”, – говорить голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук. –

Сьогодні ми є свідками того, як росія продовжує руйнувати українські храми і церкви. Лише за рік війни знищено 350 святинь. Але нашу віру не зруйнувати, вона – у наших серцях. У цей складний час нас усіх рятує щира молитва до Бога. Тому мусимо зробити все можливе, щоб про наші святині знали якомога більше людей, щоб віряни могли навідуватися до цих храмів та у молитві просити Господа про допомогу та мир на нашій землі”.

Світлана Онищук спільно з Митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Іоасафом, першим заступником голови обласної ради Василем Гладієм, керівниками двох районів Наталією Кучмою та Любомиром Глушковим, головою Снятинської ТГ Анатолієм Шумко, а також представниками громадськості та політичних сил, побували на території, де знаходиться капличка, та обговорили деталі відкриття нового паломницького місця.

“Першочергово мусимо забезпечити належний проїзд до храму, щоб люди звідусіль могли відвідати святиню та помолитися. Відкриваємо Прикарпаттю та Україні нові паломницькі місця!”,

зазначила Світлана Онищук.