В Укренерго просять вимкнути потужну техніку з 19:00 до 22:00

В Укренерго повідомляють про непросту ситуацію в енергосистемі через теракт окупантів – підрив Каховської ГЕС. Тому просять зменшити навантаження на енергосистему у вечірні години пік.

Гідроелектростанції, розташовані на Дніпрі вище Каховської ГЕС, знижують потужність виробництва для обмеження надходження води у Каховське водосховище, щоб зменшити затоплення. Через підтоплення відключено близько 20 тисяч споживачів у Херсоні та області.

“Вчора, 7 червня 2023 року, з 20:00 до 23:00 через недостатність загальної потужності українських електростанцій для покриття вечірнього піку споживання енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії. Ситуативний захід екстреного реагування для балансування енергосистеми можливий завдяки синхронній роботі енергосиcтеми України з європейською енергосистемою ENTSO-E”,

йдеться у повідомленні.

Наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, але ситуація в енергосистемі залишається непростою, інформують в Укренерго, пише КУРС.

“У вечірні години у зв’язку з обмеженою кількістю енергоблоків в роботі може виникати дефіцит потужності. Тож просимо перенести використання потужної техніки з вечірніх годин на інші періоди доби, щоб зменшити навантаження в енергосистемі та полегшити балансування”,

звертаються до споживачів.