В саду музею Марка Черемшини відбулись “Вишивані шпацєри”

З нагоди Всеукраїнського дня вишиванки у літературно – меморіальному музеї Марка Черемшини на музейних салон “Вишивані спацєри” зібралося чимало шанувальників вишиванки.

Про це повідомляють у Снятинській територіальній громаді.

Заступник міського голови Віктор Кушик привітав всіх від імені міського голова Анатолія Шумка з Днем вишиванки та з Міжнародним днем музеїв.

“Українська вишиванка — це частина культури українського народу, національна святиня, генетичний код нації, символ нашої сили та єдності, наш оберіг, що дає силу, мужність і віру в перемогу. Тож бережімо українські традиції, плекаймо нашу історію, зберігаймо її духовні цінності!”,

зазначив Віктор Кушик.

Ведуча заходу, старша наукова співробітниця музею, письменниця Іванна Стеф’юк розповіла про цікаві історії вишиванок у долі відомих і впізнаваних постатей Снятинщини, ознайомила з традиціями покутського вишиття, а також презентувала музейну колекцію стародавніх фото мешканців Покуття у вишиванках.

Гості свята мали нагоду побачили виставку старовинних покутських сорочок, переглянути етнографічну експозицію «Весільний вінок», а також виставку вишиваних образів, рушників і вуставок.

Також присутні поділилися історіями походження своїх вишиванок, розповіли, що для них означає сорочка-вишиванка, та згадали свої теплі спогади з дитинства про першу вишиту сорочку. А на завершення заходу всі зробили пам’ятні фото у меморіальному саду музею Марка Черемшини.