Помер наш земляк, відомий український політик та дипломат Зіновій Куравський

Відійшов у вічність відомий політик, дипломат, Генеральний консул України в місті Кракові та в місті Гданську, професор, наш земляк Зіновій Васильович Куравський.

Сумну звістку повідомили на сайті Снятинської міської ради, пише Бліц.

“Снятинський міський голова Анатолій Шумко, Виконавчий комітет, депутатський корпус та працівники адмінапарату висловлюють співчуття з приводу смерті Куравського Зіновія Васильовича – українського політика та дипломата, кандидата історичних наук, професора, Генерального консула України в місті Кракові (1997—2001) та в місті Гданську (2002—2006), уродженця м. Снятин. Розділяємо скорботу і біль рідних, друзів, колег – усіх, хто знав і працював з Зіновієм Васильовичем. Вічна і світла пам’ять покійному!..”,

йдеться у повідомленні.

КУРАВСЬКИЙ Зіновій Васильович народився 28 серпня 1944 р. в м. Снятині Івано-Франківської області. У 1951–1961 рр. навчався спочатку в Кулачинській семирічній школі Снятинського району Івано-Франківської області, а згодом – у Снятинській середній школі імені Василя Стефаника.

Упродовж 1962–1966 рр. навчався на фізико-математичному факультеті Івано-Франківського державного педагогічного інституту імені Василя Стефаника. Після закінчення навчання працював за направленням учителем фізики й математики в Рівненській області, звідки був призваний на військову службу. З 1967 р. обіймав посаду заступника директора Підвисоцької середньої школи Снятинського району, а з 1968 до 1975 р. працював у Снятинському райкомі та Івано-Франківському обкомі комсомолу.

У 1975 р. направлений на навчання в аспірантуру Академії суспільних наук у м. Москві, після закінчення якої захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю «Історія» на тему «Роль робітничого класу СРСР у відбудові та розвитку індустріально-технічної бази сільського господарства (1943–1950 рр.)».

З 1978 до 1991 р. перебував на партійній роботі, займав посади завідувача відділу науки і навчальних закладів, ідеологічного відділу, першого секретаря Івано-Франківського обласного комітету КПУ. Упродовж 1991–1996 рр. працював науковим співробітником, заступником директора науково-виробничої асоціації «Наддністрянка» м. Заліщики Тернопільської області.

У 1996 р. перейшов на дипломатичну роботу. Працював спочатку другим секретарем у Консульському управлінні Міністерства закордонних справ України, консулом у Посольстві України в Молдові. У 1997 р. очолив щойно створене Генеральне консульство України в Кракові (Республіка Польща). З 2001 до 2002 р. обіймав посади заступника начальника та начальника Консульського управління Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України. У 2002–2006 рр. очолював Генеральне консульство України в Гданську.

З 2006 р. по 2010 р. – на викладацькій роботі в Інституті історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Автор інформаційно-аналітичних матеріалів для вищих осіб держави: президента та прем’єр-міністра, міністра закордонних справ України під час їхніх візитів до Республіки Польща. 

Сфера наукових інтересів – міжнародні відносини, дипломатичне та консульське право.

Голова Івано-Франківського осередку Всеукраїнської громадської організації «Спілка дипломатів України».