У Снятині презентували монографію про українську літературну інтелігенція Галичини та Буковини ХІХ–ХХ ст.

25 квітня, у день пам’яті Марка Черемшини, відбулася презентація авторської одноосібної монографії “На шляху поступу ми лиш каменярі…” Українська літературна інтелігенція в суспільно-політичному та культурно – освітньому житті Галичини й Буковини (кінець ХІХ–початок ХХ ст.)”.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Снятинської територіальної громади.

Автор книги – Микола Гуйванюк – наш земляк (уродженець села Стецева), науковець, один з провідних істориків – черемшинознавців, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. Є автором ряду книг про Марка Черемшину, лауреат літературно – мистецької премії імені Марка Черемшини.

Монографія “На шляху поступу ми лиш каменярі…” фактично є антологією історико – біографічних портретів М.Черемшини, В.Стефаника, В.Будзиновського, М.Павлика, І.Франка та багатьох інших діячів.

Автор створив своєрідний колективний портрет тогочасної української літературної інтелігенції. Він показав їхній вплив на суспільно-політичне та релігійне життя регіону, а також їхню діяльність у захисті економічних і соціальних інтересів українського населення Галичини та Буковини.

Робота над монографією тривала більше
10 років. Загалом було використано близько 2000 літературних джерел.

Микола Гуйванюк розповів про процес створення монографії, навів чимало нововіднайдених, невідомих на широкий загал, фактів з біографії українських письменників та відповів на запитання гостей літературної імпрези.