На Прикарпатті судитимуть групу осіб, які за 5000 доларів переправляли військовозобов’язаних за кордон

Івано-Франківська обласна прокуратура передала до суду справу трьох прикарпатців, які незаконно переправляли за кордон чоловіків призовного віку. Під час досудового слідства виявили 16 випадків таких переміщень.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Івано-Франківської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що троє мешканців Прикарпаття за 5000 доларів США з особи організовували незаконне переправлення через державний кордон чоловіків призовного віку в умовах воєнного стану.

“Організатори схеми – працівниця візової агенції, керівник ТзОВ, що займається міжнародними перевезеннями, а також ще один спільник – оформляли «легальний» виїзд чоловіків під виглядом водіїв.

Вони фіктивно працевлаштовували військовозобов’язаних на фірму, яка має ліцензію на міжнародні перевезення, а далі вносили ці дані в систему «Шлях», що давало можливість на перетин державного кордону”,

йдеться у повідомленні.

В ході розслідування задокументовано 16 епізодів протиправної діяльності.

У кінці листопада 2022 року їх викрито на пункті пропуску «Шегині» у Львівській області під час переправлення чергової партії військовозобов’язаних.

Заходи з викриття проводилися прокурорами спільно з слідчими ГУ НП в Івано-Франківській області, за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в області.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Зловмисникам загрожує до дев’яти років ув’язнення.