52% українців вважають, що в школах взагалі не варто вивчати російську мову

За 4 роки кількість українців, які проти вивчення російської у школах, зросла на понад 40%.

52% українців вважають, що російську мову в школах України не потрібно вивчати взагалі. Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології, пише КУРС.

Частка людей, які проти вивчення російської у будь-якому форматі, зросла з 8% до 52% з 2019 до 2023 року відповідно. 25 років тому варіанта «не вивчати взагалі» не було. Респонденти серед молоді більшою мірою наполягають на виключенні вивчення російської мови зі шкіл.

 42% опитаних українців підтримують викладання російської мови в українських школах «у певному обсязі». З них 33% хотіли б, щоб російській мові відводили стільки ж чи менше часу, ніж іншим іноземним мовам.

Водночас регіональна специфіка зберігається: що далі на Схід, то більше тих, хто прагне зберегти вивчення російської мови в певному обсязі. Проте навіть на Півдні і Сході серед тих, хто зараз підтримує збереження вивчення російської мови, абсолютна більшість виступають за обсяг, який не буде перевищувати обсяг вивчення інших іноземних мов. Для розуміння глибини зміни – ще в 2019 році більшість наполягали на такому ж обсязі, як і вивчення української мови.

Тих, хто вважає, що російська мова має вивчатися в такому ж обсязі, як українська, — 3%. Водночас у 2019 році таких було майже третина, 30%. Також 6% вважають, що російській мові треба приділяти менше часу, ніж українській, але більше, ніж іноземним мовам. У 2019 році таких було 32%.

Українці, які виступають за вивчення російської у школах, на кілька відсотків більш схильні погодитися на територіальні поступки росії в російсько-українській війні. Водночас абсолютна більшість українців (80%), зокрема ті, хто не проти вивчення російської, виступають проти будь-яких територіальних поступок.

Опитування проводили з 14 до 22 лютого методом телефонних інтерв’ю із використанням комп’ютера серед 1017 респондентів по всій території України, крім АР Крим і тимчасово окупованих територій.