Депутати пропонують скасувати святкові дні 8 березня, 1 та 9 травня, але замінити їх іншими святами

Група народних депутатів пропонує скасувати святкові дні 8 березня, а також 1 та 9 травня, натомість замінити їх новими святами.

Відповідний законопроєкт № 9009 зареєстрували у Верховній Раді 13 лютого, повідомляє Громадське.

Ініціаторами законопроєкту є позафракційна депутатка Оксана Савчук; Наталія Піпа, Соломія Бобровська, Ярослав Юрчишин від «Голосу», Ростислав Тістик від «Слуги Народу» та Ігор Гузь від депутатської групи «За майбутнє».

Змінити свята пропонують, щоб «покінчити з нав’язаними традиціями минулої спадщини» та «усунути спадщину колоніального минулого в культурному житті та побуті».

8 березня

Замість Міжнародного жіночого дня народні депутати пропонують 25 лютого відзначати День української жінки — у день народження письменниці Лесі Українки. А у березні святковим днем пропонують зробити 9 березня — день народження письменника Тараса Шевченка.

1 травня

Також депутати пропонують прибрати зі святкових днів 1 травня — День праці — «для уникнення економічних втрат через ще один вихідний». У пояснювальній записці наголошують, що цей день у Радянському Союзі використовували для пропаганди.

Зазначимо, що День праці 1 травня відзначають низка країн, зокрема Бельгія, Австрія, Чехія, Фінляндія, Естонія, Франція.

Замість цього свята депутати пропонують відзначати День матері, який припадає на другу неділю травня.

9 травня

Крім того, пропонується скасувати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня, натомість залишити лише 8 травня як День пам’яті та примирення. Наразі в Україні відзначають обидві дати.