Сила землетрусів у Туреччині дорівнювала вибуху 500 атомних бомб — експерт

Представник Управління із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Орхан Татар заявив, що сила землетрусів, які відбулися у Туреччині, дорівнювала вибуху 500 атомних бомб. Його слова цитує DHA, зазначаючи, що, за словами фахівця, країна зіштовхнулася з лихом, яке виходить за рамки того, що можна було б очікувати, пише КУРС з посиланням на ДТ.

“Ми аналізуємо два землетруси, які сталися 6 лютого. Тривалість першого сильного землетрусу склала 65 секунд. Руйнівний ефект другого землетрусу склав 45 секунд”,

повідомив він.

Виходить, що сумарно населені пункти в зоні землетрусу трясло близько 2 хвилин.

“Енергія, що виділилася двома землетрусами, порівнювана з енергією 500 атомних бомб. На сьогоднішній день сталося понад 2000 афтершоків, і вони продовжують відбуватися. Переважна більшість з них була силою більше 4 балів”,

повідомив він.

Нагадаємо, внаслідок землетрусу магнітудою в 7,8 бала, який стався в у Туреччині та Сирії 6 лютого, загинуло вже понад 24 тисяч людей. Очікується, що ці цифри зростуть, позаяк рятувальна операція продовжується. 

Сейсмолог Дженні Дженкінс з Департаменту наук про Землю Даремського університету розповіла, що цей землетрус виявився настільки руйнівним через те, що район Туреччини, де зафіксували осередок, схильний до подібного, бо знаходиться на перетині трьох тектонічних плит – Анатолійської, Аравійської та Африканської.

Фото: Getty images