Історичне рішення: УГКЦ в Україні переходить на новий календар

З 1 вересня 2023 року Українська Греко-Католицька Церква в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят, але із збереженням чинної Пасхалії.

Про це заявив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у прямому ефірі «Живого телебачення», повідомляючи рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо календарної реформи, пишуть на сайті Української Греко-Католицької Церкви.

За словами митрополита Святослава, на рішення Синоду вплинули прохання вірних та консультації з духовенством і монашеством про назрілу потребу календарної реформи.

Отже, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні постановив:

  1. Перейти з 1 вересня за новим стилем (початок церковного новоліття) 2023 року на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії;
  2. Для тих парафій чи поодиноких громад, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку (за окремим благословенням єпархіального єпископа), залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.

Як пояснив нам керівник інформаційного відділу департаменту інформації УГКЦ, отець Тарас Жеплінський, зміняться дати нерухомих свят, зокрема Різдва, та іменин, але день святкування Пасхи вираховуватимуть як зазвичай.