Собаку з Португалії визнали найстарішою в історії: скоро їй виповниться 31 рік

Книга рекордів Гіннеса оголосила 30-річного пса Бобі з Португалії найстарішим у світі. Він прожив найдовше не лише серед нині живих собак, але й серед усіх собак, вік яких коли-небудь вдалося підтвердити.

Про це йдеться на сайті Книги рекордів Гіннеса, пише Галка.

“Бобі є чистокровним Rafeiro do Alentejo — це португальська порода собак, які охороняють худобу. Зазвичай пси такої породи живуть 12-14 років.

Бобі побив майже сторічний рекорд. До цього найстарішим собакою вважався австралійський пес Блюї, який у 1939-му дожив до 29 років та 5 місяців. А ось серед нині живих собак найстарішим дотепер уважали 23-річного чихуахуа Спайка із США.

Йдеться лише про собак, вік яких вдалося підтвердити.

Дату народження Бобі вдалося перевірити завдяки запису ветеринарно-медичної служби, яка зафіксувала його народження у 1992 році”,

йдеться у повідомленні.

Власник Бобі Леонель Коста вважає, що однією з головних причин довголіття собаки є спокійне і мирне середовище, у якому він живе, — «далеко від міст».

Також господар пояснює, що його пес ніколи не був прикутий ланцюгом або прив’язаний до повідця. Йому завжди подобалося вільно блукати лісами та сільськогосподарськими угіддями, що оточують сімейний будинок.

“Бобі дуже товариський, оскільки пес виріс із багатьма іншими тваринами. Зараз собаці через поважний вік стало важче ходити. Тому він здебільшого проводить час на задньому дворі зі своїми друзями-котами.

Також у пса погіршився зір. Тому він інколи стикається з перешкодами під час ходьби. Через свій вік Бобі відпочиває більше, ніж раніше, і любить повалятися в ліжку після їди. У холодні дні він відпочиває біля багаття”,

говорить Леонель Коста.

Пес завжди їв те, що й люди. Леонель вважає, що це теж стало однією з причин довголіття. Також Бобі мав відносно хороше здоров’я. Хоча 2018 року пса госпіталізували після того, як він раптово знепритомнів через ускладнене дихання. Проте тоді Бобі вдалося вижити.