Помер Герой України Мирослав Симчич

У середу, 18 січня, перестало битися серце Героя України, почесного громадянина Коломиї, легендарного сотенного УПА Мирослава «Кривоноса» Симчича.

Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський, пише Репортер.

“Тільки недавно вся Україна вітала його зі століттям та отриманням давно заслуженого звання «Герой України», а вже зараз нас сколихнула ця сумна звістка. Від імені Коломийської громади висловлюю співчуття всім рідним, близьким та тим, хто знав Симчича. Ще за життя він став символом боротьби за нашу незалежність і ми зробимо все, щоб наступні покоління знали про його справи. Вічна пам’ять та вічна слава Герою України”,

йдеться у повідомленні.

Про час та місце прощання з паном Мирославом буде повідомлено додатково.

Довідка:

Він народився 5 січня 1923 року у селі Вижний Березів поблизу Косова на Прикарпатті. У 1941 році вступив в Організацію українських націоналістів (ОУН). У 19 років, в 1943 році, Мирослав Симчич вступив в УПА й обрав псевдо «Кривоніс».

У лютому 1945 року брав участь у бою за Космач, в якому прославився. У цьому бою українські воїни знищили 386 енкаведистів, за розповіддю Мирослава Симчича, у тому числі російського підполковника Олексія Дергачова.

У 1948 році Мирослава Симчича арештували і засудили на 25 років таборів. У 1963 році він був звільнений, але через 5 років знову був засуджений. В ув’язненні Мирослав Симчич провів 32 роки. Вийшов на волю у 1985 році. Реабілітований лише у 2017 році.

У жовтні 2022 року йому присвоєно звання Герой України.