Жителька Франківщини за хабар оформила інвалідність, щоб її військовозобов’язаний син міг виїхати з країни — СБУ

За 2500 доларів США жінка оформила інвалідність, щоб військовозобов’язаний син міг перетнути з нею кордон в якості супроводу.

Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила групі осіб про підозру в організації незаконного переправлення військовозобов’язаного через державний кордон за підробленими документами (ч. 3 ст. 332, ч.ч. 1, 4 ст. 358 КК України), повідомляє КУРС.

За даними слідства, з липня по вересень 2022 року троє спільників – матір військовозобов’язаного, лікар-хірург та працівниця управління соціального захисту – усували перешкоди та сприяли незаконному переправленню громадянина через державний кордон України.

За 2500 доларів США хірург склав виписки із неправдивими записами щодо лікування та медичних діагнозів жінки, видав письмове направлення на медико-соціальну експерту комісію, а соцпрацівниця надавала вказівки і організовувала рух документів для встановлення інвалідності.

Одержавши 2 групу інвалідності, жінка намагалася перетнути держкордон разом із своїм 28-річним сином в якості супроводжуючого. Їх викрили на пункті пропуску «Краківець» працівники правоохоронних органів.

У пресслужбі обласного управіління СБУ зазначають, що мешканка Калуського району звернулася до чиновниці і лікаря за допомогою в організації виїзду за кордон її сина, який підлягає призову за мобілізацією.

Чиновниця, котра працює на посаді начальниці одного з відділів управління соціального захисту населення Калуської міської ради, надала «клієнтці» необхідні консультації та допомагала отримати фейкову інвалідність. Посадовиця також організовувала зустрічі «замовниці» з лікарем.

Лікар, завідувач відділення однієї з калуських лікарень, у свою чергу, підробив довідки про нібито наявність у жінки хвороби та подав їх на медико-соціальну експертну комісію для встановлення їй групи інвалідності.