У Заболотівській громаді вилучили у матері дитину, яку вона залишила саму в холодному та брудному будинку

У Заболотівській громаді працівники соціальної служби виявили хлопчика, якого мати залишила на тривалий час самого вдома під час пониження температури повітря. Дитину тимчасово влаштували у патронатну сім’ю. Про це повідомляють на сайті Заболотівської селишної громади.

“В ході проведеної перевірки виявлено хлопчика, якого мати залишила на тривалий час напризволяще самого вдома під час пониження температури повітря за відсутності умов для належного проживання дитини.

Так, будинок в якому проживала дитина, не опалюється, в ньому брудно, речі розкидані, відсутні продукти харчування, засоби гігієни тощо”,

йдеться у повідомленні селищної ради.

Враховуючи вищенаведене, з огляду на загрозу для життя і здоров’я дитини, працівниками відділу соціального забезпечення населення та захисту прав дітей селищної ради спільно з працівниками відділення поліції №1 (м. Снятин) Коломийського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області вжито заходів щодо вилучення дитини з небезпечного середовища та тимчасово влаштовано в патронатну сім’ю.

Надалі вивчатиметься питання щодо повернення дитини на виховання у біологічну сім’ю або ж позбавлення такої матері батьківських прав.

Довідково: патронатна сім’я – це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Такі діти не потрапляють в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію.