За рік в Україні кількість прихильників перенесення Різдва зросла з 26 до 44 відсотків

За рік в Україні зросла кількість прихильників перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня — з 26% до 44%. Водночас частка людей, які не хочуть перенесення, зменшилася з 58% до 31%.

Про це повідомляє соціологічна група «Рейтинг», передає Громадське.

Останнє опитування на цю тему соціологи провели 20-21 листопада.

23% респондентів сказали, що їм байдуже, коли в Україні святкують Різдво. А 2% людей не змогли відповісти.

Найбільше людей хочуть перенесення свята у західній частині країни та в Києві: там таких понад половина. А ось у південній та східній частинах відносна більшість людей проти перенесення.Серед парафіян Української греко-католицької церкви за зміну дати свята виступають 68% людей, а серед парафіян Православної церкви України — 46%.

Серед вікових груп найбільше перенесення свята хочуть люди, яким 51 рік або більше — таких 48%. А ось серед молоді цей показник становить 39%, водночас аж 33% респондентів цієї групи сказали, що їм байдуже.

А коли будуть святкувати?

За рік в Україні зросла кількість тих, хто святкує Різдво лише 25 грудня — з 4% до 11%. Двічі святкують 25% опитаних (рік тому було 18%). А ось 55% людей будуть святкувати Різдво 7 січня (у 2021 — 71%). Ще 8% взагалі не святкують Різдво. Найбільше таких серед молоді, мешканців півдня та столиці.

Частіше про подвійне святкування Різдва або святкування лише 25 грудня говорили мешканці заходу, Києва, молодші респонденти та греко-католики.

Про опитування

Його проводили в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв’язок. Вибірка відповідає актуальним даним Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Загалом опитали 1000 респондентів. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка не перевищує 3,1%.