“Прикарпаттяобленерго” анонсувало зміни у графіках з 13 грудня

Заручившись підтримкою представників Обласної військової адміністрації та голів територіальних громад, АТ «Прикарпаттяобленерго» прийняло рішення змінити графіки вимкнень. Зміни, що почнуть діяти з 13 грудня, торкнуться періодів вимкнень та підчерг, повідомляють в Прикарпаттяобленерго, передає КУРС.

Зараз, щоб не перевищувати доведені до області ліміти, прикарпатські енергетики змушені тримати одночасно вимкнутими 2/3 споживачів, включених у графіки. При цьому у кожного окремого споживача протягом доби 16 годин немає електроенергії і 8 годин – є. Така ситуація є надзвичайно обтяжлива для побутових споживачів.

З метою покращення графіків для побутових споживачів та дрібного бізнесу АТ «Прикарпаттяобленерго» переглядає підходи до обмежень, залучивши до обмежень весь бізнес та споживачів, яких досі не вимикали через те, що вони живляться одними лініями з критичною інфраструктурою.

“Якщо до вимкнень залучити більшу кількість споживачів, то отримаємо можливість змінити графіки погодинних вимкнень, – пояснює технічний директор обленерго Олег Сеник. – Є ряд споживачів, які досі не вимикались, бо заживлені тими ж мережами, що і лікарні, котельні чи інші об’єкти життєзабезпечення. Наша компанія звернулись до ОВА із пропозицією залучити їх до вимкнень за прикладом КМДА і ДТЕК. Компанія прийняла рішення про включення їх у графіки вимкнень, а після погодження із ОВА будемо цих споживачів вимикати”.

Нові лінії та приєднання будуть розподілені між існуючими чергами, а черга 4 буде доповнена двома підчергами. Зрозуміти, до якої черги належить адреса, можна буде від завтра на сайті компанії в розділі «Графік аварійних вимкнень», за особовим рахунком у чатботі Viber та на сайті.

Також попередньо АТ «Прикарпаттяобленерго» зверталось до мерії м. Івано-Франківська, щоб залучити балансоутримувачів багатоквартирних будинків, які є на лінії з критичною інфраструктурою, до самостійних обмежень згідно із затвердженим обленерго графіком.

Після залучення до вимкнень побуту і бізнесу, який раніше не вимикався, можна буде вийти на графік 12/12 годин на добу (4/4 години).

Сьогодні АТ «Прикарпаттяобленерго» очікує від ОВА доповнений перелік об’єктів критичної інфраструктури, в тому числі об’єктів, які можна вимикати за графіками.

“Без залучення до вимкнень усіх споживачів області, крім вкрай критичних, досягти прийнятного графіка буде неможливо, – пояснює причини рішення Олег Сеник. – Попереду похолодання, навантаження області буде рости при незмінних лімітах, вимикати треба буде на довший термін. Тому обленерго просить голів адміністрацій та голів ОТГ довести складність ситуацій до представників бізнесу у громадах. Зараз кожен із нас повинен ставитись із розумінням до вимкнень через пошкодження об’єктів енергосистеми через війну, яку веде рф”.