На Прикарпаття переїхали 70 підприємств, з них 49 продовжують працювати

На Івано-Франківщину через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну переїхали 70 підприємств з Харкова, Миколаєва, Київської та Херсонської областей. З них 49 налагодили роботу та продовжують працювати. Про це в ефірі Суспільного розповіла голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук, передає Суспільне.Івано-Франківськ.

З її слів, підприємцям важко було знайти складські приміщення для переїзду. Тому в області створили “Асоціацію релокованих підприємств”, щоб допомогти адаптуватися.

“З 70 підприємств 49 налагодили роботу та створюють додаткові місця, каже Світлана Онищук. — Маємо підприємство з Ірпеня, яке хотіло повертатися, проте мікроклімат Івано-Франківська так сподобався, що вони залишили філію на Прикарпатті. Також для адаптації ми створили мобільні робочі групи з працівників центру зайнятості, які пропонували влаштовуватися на релоковані підприємства”.

Як розповіла Світлана Онищук, підприємства, що переїхали на Прикарпаття, працюють у таких галузях:

  • машинобудування та металообробка — 30,6%;
  • легка промисловість — 20,4%;
  • ІT та інформаційна сфера — 18,4%;
  • поліграфічна галузь — 8,2%;
  • харчова промисловість — 6,1%.

Наразі Прикарпаття прийняло 148 тисяч вимушених переселенців. Зі слів Світлани Онищук, область готова прихистити ще 10 тисяч людей з місць, де тривають бойові дії.