СБУ знайшла шеврони «великого войска Донского» в Івано-Франківській єпархії УПЦ (МП)

СБУ провела контррозвідувальні заходи на території Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП).

У результаті огляду комплексу приміщень виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, в якій заперечується існування українського народу, мови та право України на державність. Про це повідомляє пресслужба відомства, пише Репортер.

“Також СБУ знайшла брошури та книжки ксенофобського і ненависницького змісту з образливими вигадками про інші національності та релігії.

Більшість літератури – російських авторів, видання російських друкарень.

За фактом виявлення матеріалів, спрямованих на розпалювання національної, регіональної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України”,

йдеться у повідомленні.

Крім того, СБУ вивчає походження зразків символіки «великого войска Донского», яку виявили в одному з підсобних приміщень Івано-Франківської єпархії УПЦ (МП). Зокрема, йдеться про шеврони цього незаконного збройного формування, яке у 2014 році допомогло рашистам окупувати частину Донецької та Луганської областей.

“Нагадаємо, з початку війни СБУ відкрила більше 20 кримінальних проваджень щодо підривної діяльності окремих представників УПЦ МП. Там фігурують понад 30 підозрюваних – від інформаторів ворога до коригувальників вогню”,

повідомляють в пресслужбі відомства.

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області. Досудове розслідування здійснює ГУ НП в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.