Ще троє прикарпаток стали жертвами шахраїв: втратили 76 тисяч гривень

За добу шахраї ошукали довірливих прикарпаток на близько 76 тисяч гривень. Правоохоронці вкотре нагадують, як вберегтися від аферистів.

Про це йдеться на сторінці обласної поліції у фейсбуці, передає Галка.

Аферисти ошукали мешканку Снятинщини. Як з’ясували поліціянти, до потерпілої зателефонував невідомий чоловік та представився працівником банку. Шахрай повідомив, що з її рахунку хочуть зняти кошти. А щоби вберегти їх, потрібно здійснити кілька операцій в мобільному додатку банку. Довірлива жінка виконала всі вказівки афериста. І за кілька хвилин з її карти зловмисник зняв понад 43 тисячі гривень.

За схожою шахрайською схемою ошукали й 37-річну мешканку Тлумацької територіальної громади. Заявниця виконала вказівки невідомої особи, яка до неї зателефонувала, і втратила майже 17 тисяч гривень.

Ошукали аферисти й жительку Косівщини. Потерпіла знайшла оголошення в мережі про продаж смартфона. Домовившись з продавцем про покупку гаджета, вона самотужки переслала йому гроші – майже 16 тисяч гривень. Однак товар заявниця так і не отримала. «Продавець» на повідомлення жінки не відповідає.

Поліціянти вкотре застерігають громадян від шахрайських схем. Щоби вберегтись від аферистів радять наступне:

  • не довіряйте особам, що телефонують та представляються службою безпеки банківських установ;
  • не розголошуйте персональні та банківські дані. Не повідомляйте реквізити карток, терміну дії, CVC2/CVV2;
  • нікому не передавайте дані для входу в мобільні додатки банків, не заходьте у свої облікові записи з чужих гаджетів;
  • обдумано купуйте в соціальних мережах, читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу;
  • не оплачуйте вартість товару наперед, а передоплати скидайте лише перевіреним продавцям.