Верховна Рада прийняла закон про добровільний військовий облік для жінок

Верховна Рада прийняла в цілому закон № 6482 про добровільний військовий облік для жінок. За це рішення проголосували 287 народних депутатів, пише УП з посиланням на повідомлення нардепа Ярослава Железняка, передає Репортер.

Згідно з законом, “жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням”.

У законі залишилась норма щодо обліку для медиків.

Зокрема, “жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних”.

Нагадаємо: 5 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що оборонне відомство не має наміру ставити всіх жінок на військовий облік, ЗСУ потребують лише деяких спеціальностей.

7 вересня Міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про відтермінування на рік, до 1 жовтня 2023 року, взяття жінок на військовий облік.