На Прикарпатті росте рівень захворюваності на онкологію

Онкологи Прикарпаття б’ють на сполох – в області зріс рівень занедбаності раку, причому навіть візуальних форм.

За перше півріччя 2022 року в Івано-Франківській області вперше виявили майже півтори тисячі онкологічних хворих, 377 з яких діагностовано аж на четвертій стадії. Майже третина зі всіх виявлених онкологічних патологій – візуальні форми раку, передає КУРС.

Як повідомляють фахівці Прикарпатського клінічного онкологічного центру, найгірша ситуація з виявленням онкопатології шийки матки, позаяк занедбаність становить 41,5%. Насторожують й інші показники занедбаності раку, а саме: прямої кишки – 40%, молочних залоз 30%, яйників 29,4%.

Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що також обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди.

Таку статистику погіршила й пандемія COVID-19 та війна в Україні, що також обмежили ранню діагностику та профілактичні огляди.

“Насамперед на нараді проаналізували діагностику та схему лікування онкогінекологічних захворювань, оскільки з таким діагнозом до року помирає понад 15% пацієнтів. Особливу увагу приділили візуальним формам злоякісних пухлин”,

повідомляє голова обласного департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко.

За 6 місяців цього року на Прикарпатті від онкопатологій померли 528 людей, третина з яких померли до року.

Головний медик області закликає прикарпатців частіше відвідувати сімейного лікаря та в жодному разі не нехтувати профілактичними оглядами