В Івано-Франківську готові робити аналізи на мавпячу віспу

В Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб можна безкоштовно зробити тест – виявити мавпячу віспу.

Про це розповів керівник центру Руслан Савчук, інформує КУРС з посиланням на Суспільне.

“Тест-системи ми отримали орієнтовно півтора тижня тому. Можемо зараз протестувати до 800 людей, але за відповідної симптоматики. Поки що звернень від жителів області не було. Але ми готові”,

каже Руслан Савчук.

За його словами, дослідження проводитимуть спеціалісти вірусологічної лабораторії, в якій тестують хворих на COVID-19.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час робочого візиту на Прикарпаття повідомив, що тестування на виявлення мавпячої віспи безкоштовно проводять в кожному обласному центрі контролю та профілактики хвороб. У центрах є відповідні тест-системи й відпрацьований логістичний маршрут доправлення зразків на дослідження.

Як повідомили в МОЗ, 19 вересня в Україні було зареєстровано другий випадок віспи мавп.

Наразі пацієнта госпіталізували з наступними симптомами: підвищена температура, висип на обличчі, ротовій порожнині, руках.

За словами пацієнта, висип з’явився ще наприкінці серпня, та звернувся він до лікарні кілька днів тому. Саме тому закликаємо всіх, хто має схожі до віспи мавп симптоми, одразу звертатись по медичну допомогу та самоізолюватись. Це важливо, щоб не наражати інших людей на небезпеку.

«У липні до України в рамках гуманітарної допомоги було доставлено ПЛР-тести для проведення щонайменше 5 тисяч досліджень для діагностики зазначеного захворювання. Тоді ж вони були розподілені в регіони. В Україні є можливість виявляти зазначене захворювання у кожному регіоні»,

запевнили у МОЗ.