У Франківську вручили диплом з відзнакою кулеметниці Оксані Рубаняк

Нарешті змогла змінити броню на ошатну сукню, зброю на квіти й повернутися до рідного коледжу. У Франківську вручили диплом українській захисниці Оксані Рубаняк.

Ще вісім місяців тому вона була студенткою 4 курсу фахового коледжу Прикарпатського університету та навчалася на педагога. Втім, з перших днів війни 19-річна дівчина пішла на фронт кулеметницею. Тож забрати омріяний диплом не було нагоди, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Бути корисною не тільки на фронті, а й в мирному житті, каже Оксана, вкрай важливо. Тож свою освіту продовжуватиме і надалі. Ба більше, будучи на передовій, встигла вступити до університету.

“Освіта це дуже важливо, і я хочу повноцінно її здобути, аби бути корисною своїй державі, як зараз і є на фронті, а потім і в мирному житті також, – говорить Оксана Рубаняк. – Бо війна обов’язково закінчиться і ми будемо ставити Україну на ноги і відбудовувати її”.

Привітати юну кулеметницю з черговою перемогою прийшла і її друга родина – побратими. Жартома кажуть, завжди хотіли подивитися на неї в сукні.

“Ну, яка красива з автоматом, така красива і в платті, – каже побратим Гончар. – Я якось хотів їй допомогти розібрати кулемет й отримав по руках. Вона не хоче, щоб їй допомагали. Все хоче сама знати, все вміти. Молодець.

Вибір Оксани змінити аудиторію на бліндаж, кажуть у коледжі, підтримали. І увесь цей час намагалися усіляко допомагати.

Оксана – яскравий приклад того, що можна бути не тільки гарним спеціалістом, кажуть в університеті, а ще й справжнім патріотом.

Загалом на сьогодні на захисті країни стоять понад 60 студентів та викладачів університету.