У селі Мощун знайшли керамічного півника, який вцілів після прямого влучання у дім

Сувенірного керамічного півника виявили на другому поверсі згорілого будинку.

Про це повідомляє Вечірній Київ.

Декілька місяців активні кияни та мешканці області гуртуються довкола організації «Nova Ukraine» і виїжджають у міста і села Київщини, розбирати зруйновані рашистами будинки. Працювали у Бучі, Ірпені, Бородянці.

Несподівана знахідка їх чекала цими вихідними у селі Мощун. Воно чи не найбільше у області постраждало від російської навали — більшість будинків були зруйновані під час спроби штурму Києва.

«Знайшли у Мощуні, ще одного півника, якій вцілів після прямого влучання у дім»,

розповів «Вечірньому Києву» волонтер Олександр Капустін.

Півника та фаянсову вазу виявили на другому поверсі будинку. Вони стояли на оздобленій кахлями печі. Ваза — надщерблена, а півник — цілісінький. До слова, цього тижня експерти мають оцінити, чи можна відновити будинок. Півник і ваза залишаються там, чекають власника будинку, Максима.

«Тут дивовижне все: і піч, і ваза, і ще один васильківський півник, який зберігся у знищеній хаті в селі Мощун. Півники таки були модним домашнім аксесуаром. Мрію, щоб українські ремесла відновлювалися. Бо все, що зроблене з любов‘ю, живе і буде жити»,

прокоментувала дивовижну знахідку співачка та волонтерка Анжеліка Рудницька.

Вона запостила фото з півником на своїй сторінці у Фейсбуці. Один із її читачів зауважив, що піч клав справжній майстер, який зробив її осереддям будинку. Тільки це може пояснити це диво, що від будівлі вціліли тільки стіни і розкішна піч. Ну, і наша українська магія.

Так, кухонна поличка (з посудом!) — це єдине, що вціліло зі зруйнованої секції будинку у Бородянці. Фахівці провели «спецоперацію» з музеєфікації легендарної кухонної шафи та збереження всього її вмісту та декоративного керамічного півника, який вистояв під час вибуху рашистської авіабомби. Тепер вона перебуває у фондах Національного музею Революції Гідності.

“Півник — це один із найбільш тиражованих виробів Васильківського заводу майоліки. Саме він став унікальним символом стійкості українців. Фігурку подарували британському прем’єру Борису Джонсону, коли він навесні приїхав у Київ. А вартість цього сувеніра на різних торговельних майданчиках і досі сягає десятки тисяч гривень”,

йжеться у повідомленні.

До слова, оригінального півника з Бородянки можна було побачити впродовж липня-серпня у музеї українського народного декоративного мистецтва. Раніше фото зі знищеної Бородянки стало мемом.

Фото: Олександр Капустін