440 прикарпатців отримали цьогоріч максимальні 200 балів з мультипредметних тестів

7914 абітурієнтів з Івано-Франківщини склали цьогоріч національні мультипредметні тести (НМТ), котрі стали заміною ЗНО у воєнний час в Україні.

Про це йшлося під час брифінгу 12 серпня голови Івано-Франківської ОДА\ВЦА Світлани Онищук, директора департаменту освіти ОДА Віктора Кімаковича, керівника Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богдана Томенчука.

Понад 400 фахівців обслуговували цей процес на Івано-Франківщині у 26 закладах освіти у 17 громадах, пише “Галка”.

Порушень виявили лише два – на Тлумаччині в абітурієнтів вилучили мобільні телефони. Через особливості організації тестування, цьогоріч не використовували металодетектори.

“Єдине, що було, не стало електрики у Косові. Але ці люди підуть на додаткову сесію. Нічия біографія, від того, що заклинив трансформатор, не постраждає”, – сказав Томенчук.

Він додав, що явка на НМТ була вищою, ніж у “паперові” сесії ЗНО в попередні роки, і склала 92,35% від зареєстрованих.

Згідно результатів оцінювання, 25 юних прикарпатців отримали 200 балів з трьої предметів, 83 – з двох. 332 – з одного. Томенчук каже, що кількість відмінників цього року не свідчить про те, що цьогорічні випускнити стали суттєво розумніші – тести для них були легші з огляду на воєнний стан.

“Я би не захоплювався цими кількостями. Ви розумієте, ми не вар”яти, і не могли поставити розкоші поставити завдання складні, коли діти недосипають в час війни. Завдання були простіші. Але всі були в абсолютно рівних умовах”, – сказав Томенчук.

У розрізі предметів 147 найвищих оцінок отримали з української мови, 219 з історії України, 207 з математики.

Фото: Facebook // Галка