Дітей українських біженців у Маямі безкоштовно вчить плаванню наш земляк Назарій Косило

Дітям українських біженців у Маямі пропонують безкоштовні уроки плавання.

Проводить заняття наш земляк – уродженець Снятина Назарій Косило, колишній національний чемпіон України та член національної збірної .

Про це повідомляється на сайті SwimSwam.

«Коли Назарій Косило почув про українські сім’ї, які тікають до Сполучених Штатів, щоб уникнути вторгнення Росії, колишній національний чемпіон України та член національної збірної запитав себе, як він може допомогти з їх переїздом. Його ідея: безкоштовні уроки плавання.

Назарій зателефонував чотириразовому американському олімпійському медалісту Ленні Крайзелбургу, співвітчизнику з України (поки він ще був частиною Радянського Союзу), який запропонував провести заняття в його басейні Академії SwimRight у Єврейському громадському центрі Майкла-Енн Рассела (MARJCC) в Маямі, Флорида»,

йдеться у повідомленні.

Тож вони опублікували в мережі повідомлення про безкоштовні уроки плавання щонеділі для українських біженців, і відгук був приголомшливим: 47 дітей віком від 3 до 16 років записалися.

За останні кілька місяців Косило побачив, що переваги програми виходять за межі просто безпечної води для українських дітей, які постраждали від триваючої війни.

«Я бачив, як психологічно важко було адаптуватися дітям, тому що в Україні у них були друзі, з якими вони могли спілкуватися, заплановані заходи та школа», — сказав Косило. «У США вони почуваються чужими, не розмовляють мовою та не мають друзів. Деяким дітям важко адаптуватися до нової реальності. Деяким дітям довелося евакуюватись, минаючи також бомбардування та стрілянину».

Локація Академії SwimRight у Маямі була відкрита минулого року завдяки партнерству Крайзельбурга, колишнього президента Федерації плавання України Дмитра Качуровського, та його доньки Каті Качуровської.

Вони планують продовжувати програму безкоштовного плавання для українських біженців, доки на це буде попит, сподіваючись, що ця модель надихне інші школи плавання на подібні ініціативи.

«Зрештою, деякі українці, які іммігрували до Сполучених Штатів, не мають достатньо грошей, щоб записати своїх дітей на уроки плавання», — каже Косило, уродженець Снятина, Україна. «Плавання також допомагає біженцям забути війну, навіть на мить, поки вони в басейні, і вони можуть знайти нових друзів, і, можливо, хтось із них колись стане відомим плавцем».

Один з батьків, Маргарита Колеснікова, сказала, що програма допомогла її 5-річній дочці адаптуватися до нової домівки. Їхній раптовий від’їзд з України перетворився на бурхливу подорож, яка привела їх із Румунії до Словаччини, Польщі, Німеччини, Мехіко та табору для біженців у Тіхуані, перш ніж вони сіли на літак із Сан-Дієго до Маямі.

«Всі мої знайомі стверджували, що США — не найкраща країна для біженки з двома маленькими дітьми», — написала Колеснікова, яка також тікала з однорічною дитиною. «У цій країні дуже важко починати нове життя, тому що немає допомоги, потрібно багато працювати, а безкоштовних дитсадків немає. Вони стверджували, що тут взагалі нічого безкоштовного немає, і кожен дбає тільки про себе. Але тільки тут, на іншому континенті, я змогла зітхнути вільно і без страху, далеко від країни-агресора, яка зруйнувала все моє життя і плани на майбутнє. І саме тут — у країні, яку мої знайомі описували як «Там кожен сам за себе» — я зустріла небайдужих людей, які готові витрачати свій час і сили на те, щоб адаптувати українських дітей, створити умови для їхнього розвитку та дозвілля. І все це було абсолютно безкоштовно.

У чаті українських біженців вона побачила запрошення на заняття з плавання, а коли подзвонила за вказаним номером, була неймовірно здивована, що заняття безкоштовні.

«Повідомивши доньці, що тепер вона буде займатися плаванням, я нарешті знову побачила сяючі очі дитини! Моя донька ходить на ці заняття з великою радістю та ентузіазмом, вона вже не боїться занурюватися, і при кожній нагоді показує те, чому її навчив Назар. Крім того, це спілкування з іншими дітьми! Ми з дитиною дуже вдячні всім небайдужим людям, які організували та надали можливість навчати та розвивати наших дітей, які дарують їм радість та допомагають почуватися як вдома».

Інша мати, Надія Орешко, сказала, що безкоштовні уроки плавання забезпечили таку необхідну фізіотерапію для її трьох дітей, кожен з яких з народження має проблеми з опорно-руховим апаратом.

«Дітям потрібна постійна лікувальна фізкультура, а плавання в басейні – це один із видів спорту, які мають важливе значення для їх здоров’я», – сказала Орешко. Ми дуже вдячні тренеру Назару, що він зміг організувати програму безкоштовних уроків плавання для українських дітей-біженців. Заняття допоможуть дітям не тільки фізично розвиватися, а й подолати негативні емоції».

Фото: SwimRight Academy Miami