Польща спрощує отримання Карти поляка для українців

Польський уряд має намір найближчим часом спростити процедуру отримання Карти поляка для громадян України.

Про це повідомляє пресслужба уряду Польщі, передає Суспільне.

“Завдяки постановам, прийнятим Радою міністрів, які набудуть чинності найближчими тижнями, буде простіше оформити Карту поляка громадянам України, на яких поширюються положення Закону від 7 вересня 2007 року”, — йдеться у повідомленні.

Зокрема, заяву на Карту можна буде подати у будь-якому воєводському управлінні, відповідно до місця перебування у Польщі, а не, як у попередніх правилах, — лише у польських консульствах за межами країни. Це рішення дозволить оформити документ попри призупинення роботи більшості польських консульств в Україні через агресію Російської Федерації.

“Найближчими тижнями, завдяки ініціативі Міністерства закордонних справ Республіки Польща, подати заяву та отримати Карту поляка можна буде у всіх шістнадцяти воєводських управліннях Польщі”, — зазначили в уряді.

Також для того, щоб громадяни України, які мешкають у Польщі, могли подати заяву на отримання Карти поляка, не приїжджаючи в Україну, польське МЗС підготувало положення, яке зробить це можливим. Заяви зможуть подати як ті, хто вже мав Карту поляка, так і ті, хто подає заявку на отримання Карти поляка вперше.

“Ці документи можна забрати там, де подано заяви, без необхідності виїжджати до України. У зв’язку із утрудненою роботою консульств Польщі, а також у Білорусі та Росії, вищезазначені положення поширюватимуться і на громадян цих країн”, — додали в урядовій пресслужбі.