В Івано-Франківську засудили редакторку антиукраїнської мережі

Редакторку мережі антиукраїнської організації, яку березні 2022 року викрили в Івано-Франківську працівники обласного управління Служби безпеки України, засудили до п’яти років ув’язнення. Про це інформують на Facebook-сторінці СБУ в області, передає Суспільне.

Як зазначають у дописі, засуджена працювала офіційним редактором у мережі пропагандистів, створеній на Херсонщині антиукраїнським діячем Кирилом Стремоусовим. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну він очолив один з органів окупаційної адміністрації регіону.

“Пропагандистка адмініструвала акаунти в Youtube, Facebook та “ВКонтактє”. Там просувала ідею про те, що росіяни і українці є нібито “єдиним народом”. Крім того, вела пропаганду комуністичного режиму, заперечувала факт розпаду радянського союзу та легітимність проголошення незалежності державами — колишніми республіками. Вона вболівала за відновлення СРСР, встановлення пам’ятників радянським катам, звеличувала Леніна та Сталіна”, — йдеться у повідомленні СБУ.

За даними слідства, “пропагандистка вела антиукраїнську діяльність під різними псевдонімами”.

Працівники СБУ також встановили, що жінка народилася в РФ і має російський паспорт. У 2015 році вона отримала громадянство України.

Жінку засудили за ч. 1, 3 ст. 436-1 Кримінального кодексу України.