На Снятинщині та Косівщині поліцейські вилучили понад 1500 рослин маку

Понад 1500 рослин снодійного маку виявили дільничні офіцери поліції на територіях господарств мешканців Косівщини та Снятинщини.

Загалом за декілька днів співробітники поліції Івано-Франківщини ліквідували 2200 стебел маку та близько 300 рослин коноплі, які вирощували прикарпатці.

Рослини вилучили і направили на дослідження. За цими фактами проводяться досудові розслідування.

Про це повідомила пресслужба Поліції в Івано-Франківській області.

“Працівники групи реагування патрульної поліції Тисмениччини, прибувши на виклик, виявили на господарстві одного з місцевих мешканців понад 320 рослин маку. Ще понад 1500 рослин снодійного маку виявили дільничні офіцери поліції на територіях господарств мешканців Косівщини та Снятинщини.

Наступний факт зареєстрували яремчанські поліцейські. Близько 330 рослин маку на городі вирощували двоє мешканців територіальної громади. А мешканець Косівського району незаконно посіяв і вирощував на земельній ділянці понад 230 рослини коноплі.

йдеться у повідомленні.

За вказаними фактами слідством розпочаті кримінальні провадження за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 310 (Посів або вирощування снодійного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.

У поліції нагадують, що з 1 червня розпочалася практична фаза операції «Мак», яка триватиме до вересня. ЇЇ мета – виявлення та знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку та конопель, а також перекриття каналів надходження цих рослин до споживачів наркотиків.

“Застерігаємо громадян, що перевищення визначених законом норм щодо кількості насаджень є порушенням, і винуватці притягатимуться до відповідальності – як адміністративної, так і кримінальної. Тож радимо прикарпатцям самостійно знищити понаднормові посіви, щоб не потрапити у конфлікт із законом. Національна поліція України МВС України”,

засткрігають в обласному відділенні Нацполіції.

Фото: Facebook / Поліція в Івано-Франківській області.