Понад сім тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти

Колцентр з розшуку зниклих безвісти зареєстрував понад сім тисяч зниклих військовослужбовців.

Про це Суспільному розповів уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко, передає КУРС.

“Якщо ми говоримо про військових, то давайте розуміти, хто такі військові. Є ВСУ, є Нацгвардія, є прикордонники, є СБУ, і це різні інституції. Вони не входять в цифру, яку дає ЗСУ. ЗСУ дає дані про дві тисячі зниклих військових. Наш колцентр має орієнтовно 7200 людей. Наприкад, полк “Азов” — це Нацгвардія (що підпорядковується МВС, – ред.), і там також є безвісти зниклі. Вони не вийшли на звʼязок з рідними, коли вони вийшли з Азовсталі”,

говорить Котенко.

За його словами, більшість зі зниклих військових — живі та перебувають у полоні. Зокрема, це стосується військових 1 батальйону 36 бригади:

“Ми знаємо, що їх вивезли в Росію. По-перше, треба зрозуміти, скільки там є людей. Якщо їх більше сотні, то ми розуміємо, що практично весь батальйон — у полоні. Звʼязку із ними все ще немає, тому вони вважаються безвісти зниклими. Рано чи пізно вони потраплять у список на обмін і повернуться додому. Ось це той випадок, коли ми точно знаємо, що безвісти зниклі — живі”.

Нагадаємо, родичам зниклих безвісти та полонених необхідно звертатися:

  • у військову частину;
  • у військкомат;
  • гарячі лінії Міноборони;
  • Об’єднаний центр з пошуку та звільнення полонених;
  • гарячу лінію МВС;
  • Червоний Хрест.