На Прикарпатті стартували жнива – раніше, ніж у попередні роки

На Прикарпатті стартували жнива і їх початок цьогоріч більш ранній, як це було у попередні роки.

Про це повідомили на сайті ОДА, передає Галка.

Першими на поля для збирання ранніх зернових вийшла зернозбиральна техніка аграріїв Коломийського району.

За оперативними даними, станом на 7 липня зернові обмолочено на площі 1,7 тисячі гектарів, а валовий збір при цьому склав 10,7 тисячі тонн при середній урожайності 62,9 центнера з гектара.

Загалом у цьому році в нашій області по всіх категоріях господарств до збирання підлягає 145 тисяч гектарів зернових та зернобобових культур.

Зокрема, площі під посівами пшениці займають 54,4 тисячі гектарів, ячменю – 23,5 тисячі гектарів, жита – 1,8 тисячі гектарів, кукурудзи – 55,4 тисячі гектарів, вівса – 4,1 тисячі гектарів, зернобобових – 4,7 тисячі гектарів.

Для збирання зернових культур сільськогосподарські підприємства планують залучити 250 високопродуктивних зернозбиральних комбайнів. Окрім того, у власності населення налічується майже пів тисячі малогабаритних комбайнів, які в основному використовуються для збирання зернових в особистих селянських господарствах.

Для приймання та зберігання зерна в області наявні десять елеваторів загальною місткістю 500 тисяч тонн.Слід зазначити, що сільськогосподарські підприємства області також використовують 240 зерносховищ загальною місткістю 190 тисяч тонн і 60 зерносушильних комплексів.

Загалом наявних потужностей достатньо для очистки та зберігання врожаю зернових та технічних культур.У цьому році площі під технічними культурами складають 108,8 тисячі гектарів, у тому числі під соєю – 48,9 тисячі гектарів, соняшником – 41,0 тисяча гектарів, ріпаком – 18,6 тисячі гектарів.Крім того, картоплю висадили на площі 60,5 тисячі гектарів, овочі – 10,9 тисячі гектарів.

Варто зазначити, що під урожай поточного року площі під сільськогосподарськими культурами аграрії Прикарпаття збільшили на 4,5 тисячі гектарів у порівнянні з минулорічним.

За попередніми підрахунками, прогнозується отримати дещо більший як у попередньому році валовий збір основних сільськогосподарських культур.