З уряду Бориса Джонсона масово йдуть міністри. Що відомо?

У Великій Британії з вечора 5 липня вже щонайменше 15 міністрів кабінету Бориса Джонсона пішли у відставку. Це відбувається через скандал, пов’язаний із сексуальними домаганнями з боку члена команди прем’єра.

Про це пишуть The Independent, The Telegraph та Sky News, передає Громадське.

Так, увечері 5 липня першими пішли у відставку міністр охорони здоров’я та соціального забезпечення Саджид Джавід і канцлер казначейства Ріші Сунак. Зокрема, Джавід заявив, що він втратив довіру до Джонсона.

А вже 6 липня у відставку вирішили піти міністерка з питань рівноправʼя та міністерка місцевого самоврядування Кемі Бейднок, міністр учнівства та навичок Алекс Бургарт, міністр з питань рівності, житла та громад Ніл ОʼБраєн, міністр з питань бізнесу та промисловості Лі Роулі й міністерка з питань ЗМІ та цифрової інфраструктури Джулія Лопез. Крім того, Джонсона закликали піти у відставку чимало депутатів його партії.

Sky News пише, що загалом з уряду Джонсона вже вирішили піти 36 людей, серед яких 15 міністрів, а також їхні помічники та інші посадовці, які брали участь у роботі уряду.

Як пояснює CNN, правила Консервативної партії надають імунітет лідеру на один рік, якщо він отримає вотум довіри. Такий вотум Джонсон отримав 6 червня.

Проте видання не виключає, що партія вирішить переписати правила, аби позбутися прем’єр-міністра. Все залежить від того, скільки у політсилі буде людей, які виступлять проти Джонсона.

Як пише Sky News, так званий Комітет 1922 року Консервативної партії, який може змінити правила політсили, збереться 11 липня і проведе вибори до свого складу. Очікується, що потім Комітет змінить правила можливої відставки Джонсона, але поки невідомо, у чому полягає це зниження недоторканності.

У Великій Британії вже була низка скандалів, пов’язаних із прем’єром Борисом Джонсоном. Наприклад, один зі скандалів стосується вечірок за участю членів уряду, які вони влаштували у 2020-2021 роках, коли у Великій Британії були жорсткі карантинні обмеження.

А втім, цього разу історія стосується сексуальних домагань від члена та заступника головного батога Консервативної партії Кріса Пінчера. Його звинуватили в тому, що він домагався двох гостей на приватній вечері наприкінці червня. Після цього Пінчер пішов у відставку, але навколо Джонсона спалахнув скандал.

А все через те, що з’ясувалося: прем’єр-міністр знав, що на Пінчера й раніше скаржилися, але все одно призначив його на посаду. У Джонсона на це заявили, що вважали попередні випадки зі звинуваченнями Пінчера «вирішеними».